Endüstriyel Uygulamalar

ENDÜSTRİYEL UYGULAMALAR

Bunkar Makina olarak, 40 yılı aşan uzmanlığımız ve kalite anlayışımızla, endüstriyel uygulamalar alanında farklı proseslerde de projeye uygun üretimler yapıyoruz. Müşteri beklentilerine göre fonksiyonelliği ve kalitesi yüksek özel tasarımlar ile makine, otomotiv, hammadde, döküm, tarım, kimya, metal işleme, havacılık sektörüne vb. farklı sektörlere hizmet veriyoruz. Sizlerden gelen talepler doğrusunda toz toplama sistemlerinin yanı sıra farklı endüstriyel uygulamalar ile üretimimizi sürdürebilir bir hale getiriyoruz. Çevre ve iş güvenliği faktöründe faaliyet gösteren bir firma olmamız nedeni ile yenilikleri sürekli takip eden mevzuat gerekliliklerini yerine getiren bir firma olarak endüstri de yerimizi almış bulunuyoruz. Uzman ekibimiz ile birlikte her zaman müşterilerimiz için en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Her uygulamanın muhakkak ki kendine has birtakım zorlukları vardır. Önemli olan bu zorluklarla başa çıkmak ve ortaya iyi işler çıkarmak, üretmektir. En iyi çözüme ulaşmanıza yardımcı olmak için uzman ekibimiz ile her zaman yanınızdayız. Endüstriyel sistemlerin yalıtımı için doğru sistem çözümleri üretmek son derece önemlidir. Bu sektör içerisinde teknik yalıtım gereklilikleri son derece katıdır. Bu sebepten dolayı da uygulamaya bağlı olarak büyük ölçüde değişkenlik gösterebilmektedir. Bunkar Makina yalıtım ürünleri, enerji verimliliği, yoğuşmanın önlenmesi ve ses kontrolünden korozyon önleme gibi birçok temel alanlarda en zorlu gereksinimleri esnek bir şekilde karşılamak üzere imal edilmektedir.

Profesyonel sistem çözümlerimiz sayesinde tüm endüstri sektörlerinde yüksek enerji tasarrufu için çalışmaktayız. Aktif karbonun kullanıldığı pek çok alan bulunmaktadır. Endüstriyel uygulamalara şu şekilde birkaç örnek verebiliriz; ilaç sanayi, kişisel koruyucu giysiler, gaz maskeleri, gemilerde balast sistemleri, cıva giderimi, cıva uzaklaştırma, rafineriler, proses suyunun arttırılması, çöp sızıntı suyunun arttırılması, kondensat suyunun arttırılması gibi durumlardır. Havalandırma tesisatının tasarımı endüstriyel ortamlarda çalışanlar için son derece önemlidir. Özellikle zemin seviyesinde çalışanların kendilerini rahat hissetmesi gerekmektedir. Bu rahatlığı sağlamak için de doğru tesisatın tasarlanması gerekmektedir. Havalandırma genel olarak her işletme ortamı için doğru bir şekilde yapılmalıdır. Doğru tasarım, iç hava kalitesini yüksek ölçüde arttırmaktadır. Bu durumda haliyle üretkenliğe ve daha çok verimliliğe yansıyacaktır. Bina yapısına göre karıştırma veya yer değiştirme havalandırılması tercih edilmektedir. Özellikle bu tür uygulamaların sanayi gibi ortamlarda doğru bir şekilde kullanılması son derece önemlidir. Havadaki toz, duman ve kir havalandırma doğru tasarlanmadığı takdirde hem çalışanları hem de çevreyi ciddi olarak tehdit etmektedir. Endüstriyel uygulamalarda tavandan zemin seviyesine nasıl bir hava akımı olacağına dikkat edilmelidir.

ENDÜSTRİYEL UYGULAMALAR HANGİ ENDÜSTRİ ALANLARINDA KULLANILMAKTADIR?

Endüstriyel uygulamalar endüstri alanlarında sıklıkla kullanılmakta ve tercih edilmektedir. Fabrika ortamında yapılan çalışmaları sonucu ortaya çıkan duman ve kirli hava, yeme içme yerlerindeki dikkat çekici kötü kokular, madencilik, kimya sanayi gibi pek çok endüstriyel alanlarda bu tarz uygulamaların yapılması gerekmektedir. Bunkar Makina olarak; hedefimizde her zaman için üst düzey kullanıcı memnuniyeti bulunmaktadır. Müşteri memnuniyeti bizim için her zaman ön planda olmaktadır. Sizler için daima en iyisini yapıyoruz ve çözüm odaklı destek sağlamaya çalışıyoruz. Endüstriyel alanlar bakıldığında çok geniş kapsamlıdır. Uzmanlık konusu toz toplama ve havalandırma sistemi olan firmamızın tüm ürünleri de bu sistemler üzerinedir. Özellikle endüstriyel fan alanında birçok endüstri sektöründe bulunan işletmeler tarafından tercih edilmekteyiz. Uzman ve tecrübeli ekimiz ile birçok sektöre var gücümüzle hizmet veriyoruz ve hizmet vermeye de devam ediyoruz. Endüstriyel uygulamaların kullanıldığı endüstri alanları işe aşağıda belirtilmiştir;

 • Gıda Ürünleri Sanayisi
 • Gaz Arıtımı
 • Kimyasal Sanayi
 • İlaç Sanayi
 • Kâğıt Sanayi
 • Kâğıt Hamuru Sanayi
 • Çelik Sanayi
 • Cam Sanayi
 • Otomotiv Sanayi
 • Çimento Sanayi
 • Madencilik
 • Petrokimya

Yukarıda belirttiğimiz endüstri alanlarında bu tarz uygulamalar sıklıkla tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Endüstriyel sistemler, doğru tasarlandığı takdirde endüstri alanlarında çok işe yaramaktadır. Bu sebepten dolayı da pek çok işletmenin tercih ettiği sistem ve uygulamalar arasında yer almaktadır. Özellikle endüstriyel havalandırma sistemleri, kokunun yoğun olduğu yerlerde belirli dönemlerde kullanılmalıdır. Ortamdaki kötü ve son derece rahatsız edici havanın dışarı atılması oldukça önemlidir. Bu kötü havanın dışarı atılması ile birlikte ortama yepyeni ve taptaze havanın verilmesi sağlanmaktadır. Bu amaçla kurulan ve tasarlanan mekanik sistemler, endüstri alanlarında sıklıkla tercih edilmektedir.

Farklı endüstri alanlarında uygulanan bu uygulamalar sayesinde üretimimiz de daha sürdürülebilir bir hale gelmektedir. Yıllardır verdiğimiz hizmetler sayesinde birçok işletme tarafından tercih edilmenin mutluluğu yaşıyoruz. Endüstriyel uygulamalar alanında ve toz toplama sistemlerinde siz değerli müşterilerimize çözüm odaklı öneriler sunuyoruz. Özellikle çevre ve iş güvenliği faktöründe hizmet sunduğumuz için yenilikleri yakından takip ediyoruz ve her geçen gün kendimizi de yeniliyoruz. Endüstriyel uygulamalar hakkında daha detaylı bilgi almak için bizlere iletişim numaramızdan hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim bölümünde yer alan formu doldurarak da bizlere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Maden ve Hammadde Sektoru

Maden ve Hammade Sektörü

Metal Isleme Sektoru

Metal İşleme Sektörü

Dokum Sektoru

Döküm Sektörü

Ilac Sektoru

İlaç Sektörü

Ahsap Isleme Sektoru

Ahşap İşleme Sektörü

Kimya Sektoru

Kimya Sektörü

Tarim Sektoru

Tarım Sektörü

Kumlama Sektoru

Kumlama Sektörü