Filtre Kafesi

FİLTRE KAFESİ

Filtre kafesi çeşitleri toz toplama sistemlerinde etkin bir role sahip en önemli destek parçalarından biridir. Toz toplama sistemlerinde kullanılan filtre torbalarının ömrüne de büyük ölçüde katkısı olan filtre kafesleri sistem içindeki koordinasyonu ve sistemin kusursuz çalışmasını sağlayan faktörler arasında önemli bir role sahiptir. ST37, AISI304, AISI316 malzemeler ile imal edilerek sistemin çalışma alanına uygun filtre kafesi belirlenmelidir. Kafesler daldırma galvaniz havuzunda bekletilerek tellerin üzeri 8-12 mikron galvaniz kaplanarak müşterilere teslim edilmektedir. Bu daldırma galvaniz yöntemi filtre kafesinin ister açıkta ister kapalı ortamda asidik ve bazlı ortamlarda dâhil paslanmaması ve uzun yıllar işlevini yerine getirmesi adına olmazsa olmaz bir işlemdir. Bunkar Makina ürünlerinin hepsi tamamen müşteri talepleri doğrultusunda isteğe göre özel olarak imal edilmektedir. Bu kafesler, sadece hedef müşterilerin istekleri doğrultusunda üretilmektedir. Bu kafesler üretilirken öncelikle rulo şeklinde olan demir çubuklar düz bir şekle getirilmektedir. İşlem gören bu çubuklar sonrasında müşterilerimizin istedikleri kafes uzunluğuna göre kesilmektedir.

Kafesin boyutu, çapı ve özellikleri ne kadar önemli ise aynı şekilde filtre torbasının da boyutu, çapı oldukça önemlidir. Bu iki ürünün de sorunsuz bir şekilde çalışması ve yüksek verimlilik elde edilebilmesi için uyumlu olması gerekmektedir. Bu filtre ürünlerinin imalatında hangi sektörde veya alanda kullanılacağı da son derece önemlidir. Çünkü filtre sistemlerinin kullanılacak alana göre imalat özelliklerinde de değişkenlik olabilmektedir. Bu filtre kafesleri, torbalara uyumlu olarak üretilmektedir. Özellikle kafeslerin çapaklarından temizlenmesi son derece önemlidir. Eğer doğru bir şekilde temizleme işlemi gerçekleşmezse, filtre torbasında yırtılmaya yol açabilir. Böyle bir olumsuz durum yaşandığında ise sistem kullanılmaz bir duruma gelir. Bu yüzden torbalarda herhangi bir yırtılma veya delinme gibi durumların yaşanmaması için kafeslerin çapaklarından temizlenmesine kesinlikle dikkat edilmelidir.

FİLTRE KAFESLERİ

Filtre kafesi çeşitleri Toz toplama sistemlerinde etkin bir role sahip en önemli destek parçalarından biridir. Toz toplama sistemlerinde kullanılan filtre torbalarının ömrüne de büyük ölçüde katkısı olan filtre kafesleri sistem içindeki koordinasyonu ve sistemin kusursuz çalışmasını sağlayan faktörler arasında önemli bir role sahiptir. ST37, AISI304, AISI316 malzemeler ile imal edilerek sistemin çalışma alanına uygun filtre kafesi belirlenmelidir. Kafesler daldırma galvaniz havuzunda bekletilerek tellerin üzeri 8-12 mikron galvaniz kaplanarak müşterilere teslim edilir. Bu daldırma galvaniz yöntemi filtre kafesinin ister açıkta ister kapalı ortamda asidik ve bazlı ortamlarda dahil paslanmaması ve uzun yıllar işlevini yerine getirmesi adına olmazsa olmaz bir işlemdir.

Venturili kafeslerin en önemli özelliği; torbaların içerisine üflenen basınçlı havanın bütün torbalara şiddetli bir şekilde iletilmesini sağlamaktır. Yıldız halkalı filtre kafesi ise asfalt plentlerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Bu yüzden bu tür filtre kafesleri müşterilerimizin isteği doğrultusunda özel olarak üretilmektedir. Tamamen müşterilerimizin isteklerine göre hizmet verdiğimiz için ister tek parça ister çift parça ister venturili olsun, her boyda ve her çapta özel imalatımız bulunmaktadır. Bu kafesleri paslanmaz tellerden ürettiğimiz için son derece dayanıklıdır ve bu sebepten dolayı da uzun ömürlüdür. Toz tutucu filtre kafesleri, toz toplama sistemlerinde sıklıkla tercih edilen ve kullanılan ürünler arasındadır. Genç ve bir o kadar dinamik uzman ekimiz ile bu piyasadaki tek hedefimiz, son derece kaliteli ürünleri müşterilerimize daha ekonomik olarak sunmaktır. Özellikle fabrika ve sanayi gibi zor iş kolu olan alanlarda istenmeyen duman ve toz partikülleri ortaya çıkmaktadır. Üretim sırasında çıkan bu kirli hava ve tozlar, ciddi boyutta insan sağlığını etkilemektedir. Bununla birlikte çevreye de ciddi bir şekilde zarar vermekte ve bir süre sonra daha da tehlikeli hale gelmektedir. Bu sebepten dolayı bu tür sektörlerde üretim esnasında ortaya çıkan duman ve tozlar için toz toplama sistemlerinin kullanımı tercih edilmektedir.

Hem yurtiçi hem de yurtdışı bölge, ülke fark etmeksizin müşterilerimizin istekleri doğrultusunda, talep ettikleri ölçülerde ve özelliklerde filtre kafesleri üretimini yapmaktayız. Tamamen müşterilerimizin isteğine göre hareket ediyor, istenilen ölçüde ve boyda ürünlerin imalatını gerçekleştiriyoruz.  Tarafına garantili bir şekilde hızlıca teslimatını yapıyoruz. İstenildiği takdirde filtre torbaları ile beraber sisteme montajını da hızlı ve garantili bir şekilde yapıyoruz. Bunkar Makina olarak 40 yıla aşkındır siz değerli müşterilerimize toz toplama sistemleri adına birçok ürün tasarlıyor, geliştiriyor ve üretiyoruz. Ülkemizde önde gelen pek çok önemli sektöre ve işkoluna hizmet veriyoruz. Demir Çelik Fabrikaları, Çimento Fabrikaları, Alçı Fabrikaları, Otomotiv Sektörü, Madencilik Sektörü, Gıda Sektörü, İlaç Sektörü gibi daha birçok işkoluna kaliteli hizmetler veriyoruz. Filtre kafesleri ve çeşitleri hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

KAFES ÇEŞİTLERİ

TEK PARÇALI TORBA TUTUCU FİLTRE KAFESLERİ

image002 1 e1610033707555

image003 1 e1610033680810

İKİ PARÇALI TORBA TUTUCU FİLTRE KAFESLERİ

image004 1 e1610033654341

image005 1 e1610033614163

YASSI TORBA TUTUCU FİLTRE KAFESİ

image006 1 e1610033569130

image007 1 e1610033546734

image008 1 e1610033505181

image009 1 e1610033471563

VENTURİ

Torbaların içerisine üflenen basınçlı havanın tüm torbalara şiddetli şekilde iletilmesini sağlar.

image010 1 e1610033419340
image011 1