Sulu Filtre

SULU FİLTRE

Sulu filtre sistemleri riskli toz kategorisine giren işletmelerde kullanılmaktadır. Su ile havanın gücünü kullanan sistem %100 performansla emisyon ölçümünden geçmektedir. Fan tarafından emilen hava, sulu filtreye gelerek sistem içindeki yönlendirici kanatlardan geçer. Arındırılmak istenen toz fanın dalgalandırdığı su vasıtası ile dibe çöker. Toz deşarjı küresel vananın açılması ile tesis atık arıtma sistemine gider. Suyun hareketini sağlayan herhangi bir tesisat veya pompa bulunmaması sistemin bakım ve takibini kolaylaştırmaktadır. Buharlaşan veya azalan suyun kaybını önlemek için su besleme deposundan cihaz şebeke suyunu kendisi alır. Şebeke suyuna bağlanan besleme hattı besleme deposunda bulunan flatör ile sus seviyesine geldiğinde otomatik olarak kapanır.  Havalandırma sistemlerinin arasında en iyisi olan sulu filtreler, çevreye istenmeyen kokular yayan pek çok işletme tarafından tercih edilmektedir. Temiz ve sağlıklı bir hava ortamında çalışmak oldukça önemlidir. Havalandırma cihazları ile birlikte çalışacak şekilde tasarlanan bu cihazlar sayesinde işletmelerdeki istenmeyen kötü kokular ortadan kalkmaktadır.

Bunkar Makina olarak, müşterilerimize her zaman en iyisini ve en kalitesini sunmaya çalışıyoruz. Öyle ki birçok işletme de ürettiğimiz ürünlerden kullanarak bizleri tercih etmeye devam etmektedir. Toz toplama sistemleri kadar önemli olan bu filtrelerin bakımı da belirli aralıklarda mutlaka yapılmalıdır. Bu filtrelerin kullanılması için yoğun bir hava kirliliğine gerek yoktur. Koku kirliliğinin yoğun olduğu ortamlarda kullanılması gerekmektedir. İşletme ortamlarında yer etmiş olan kokudan arınmasına yardımcı olur ve ortama tertemiz bir havanın geri gelmesini sağlar. Özellikle gıda sektöründe yoğun bir şekilde kullanımı olmaktadır. Çünkü yemek kokusu yoğun olduğunda özellikle restoran ve cafe gibi yerlerde hem çalışanların performansını etkilemektedir hem de gelen müşterileri olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Bu sebepten dolayı gıda sanayi de özellikle sıklıkla kullanılmalıdır. Sulu filtre cihazları gıda sektörünce ve restoranlarda adeta bir kurtarıcı görevini üstlenmektedir. Sulu sistem baca filtrelerinin doğru ve etkili bir şekilde çalışması için belirli oranlarda ve genişlikte tasarlanması gerekmektedir. Çünkü burada önemli olan yeterli miktarda su püskürtmesidir.

SULU FİLTRE SİSTEMLERİ KULLANIM ALANLARI

Sulu filtre sistemlerinin kullanım alanları oldukça fazladır. Özellikle kimyasal üretim yapan işletmeler, restoranlar, barlar, yiyecekler yerleri, baya yapılan işletmeler, cilahaneler, fabrikalar, pide salonları, pastaneler, ayakkabı üretimi yapan işletmeler gibi daha çok kokunun rahatsız edici boyutta olduğu yerlerde sıklıkla kullanılmaktadır ve kullanılması da gerekmektedir. Bu alanların dışında daha pek çok kötü kokunun havaya karışmasına sebep olan alanlarda da kullanıma rastlanılmaktadır. Boyutlarına ve kullanım alanlarına göre farklılık gösteren filtreler, ciddi bir mühendislik çalışması içermektedir. Bunkar Makina’nın uzman mühendis ekibi sayesinde tüm toz toplama ve havalandırma filtreleri sorunsuz bir şekilde tasarlanmakta ve üretilmektedir. Havalandırma filtrelerinin kullanımının doğru bir şekilde yapılması da oldukça önemlidir. Özellikte restoran ve alışveriş merkezlerinde kullanımı zorunlu olan sulu filtre sistemleri, ortamda bulunan her türlü yemek, ızgara, balık kokusunu ortadan kaldırmaktadır. Sistem, bu tarz sinen kötü kokuların atmosfere atılmadan önce temizlenmesini sağlamaktadır.

İşletmelerde ortaya çıkan kirli hava, Bunkar Makina yıkama ünitesinde yıkanarak yağı ve tozu %80 oranında temizlemektedir. Ortamda bulunan kötü kokuyu ise % 70 oranında aktif karbonlu filtre ünitesi ile temizlemektedir. Böylelikle işletmede var olan ve çevreyi de rahatsız eden tüm kötü kokulardan kısa süre içerisinde kurtulmuş olursunuz. Bu filtreler, özel olarak tasarlanıp imal edilmektedir. İsteğe bağlı olarak paslanmaz olarak da üretimi yapılmaktadır. Restoran, pastane gibi yerlerin dışında otel, hastane, düğün salonları, iş yerleri ve okul gibi yerlerde de sıklıkla tercih edilmektedir. Sulu filtre sistemleri genellikle aspiratörle birlikte tasarlanmakla fakat ayrı ayrı imalatı yapılmaktadır. Çoğunlukla 2.000 m3/h ile 25.000 m3/h değerleri arasında tasarlanıp üretilmektedir. Bu sistem içerisinde;

  • Su devir daim pompası
  • Yağ boşaltma ve taşıma
  • Su boşaltma
  • Şamandıralı su girişi
  • Aspiratör ünitesi
  • Yıkama nozulları
  • Damla tutucu filtre üniteleri yer almaktadır.

Çevre kirliliğini engellemek ve ortadan kaldırmak amacı ile kullanılan bu cihazlar sayesinde restoran, pastane, okul, fabrika gibi alanlardaki kötü kokulardan da kurtulmak mümkündür. Bu filtre sistemleri sayesinde bir nevi havadaki kötü koku yıkanarak, havanın %99 oranında temizlenmesi sağlanmaktadır. Bu ürünler tamamen paslanmaz sacdan imal edilmektedir. Su devir daim ve fıskiye yöntemi ile çalışan sulu filtre sistemlerinin kullanımı da son derece rahattır. Sisteme çekilen kirlilik oranına göre belirli zamanlarda mutlaka bakımının yapılması gerekmektedir. Yağ, duman ve tozun oluşturduğu kötü kokulardan kısa süre içerisinde kurtulmanızı ve yerine ortama tertemiz bir havanın bırakılmasını sağlamaktadır.

Sizlerde sulu filtre konusunda ekonomik fiyatlar ve son derece kaliteli ürünler almak isterseniz, bir telefon kadar uzağınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz. Bunkar Makina olarak, uzman ekibimiz ile her zaman hizmetinizdeyiz. Müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçerek, ürünler ilgili detaylı bilgi talep edebilirsiniz. Tarafınıza en kısa sürede dönüş yapılacaktır. Bizleri tercih ettiğiniz için çok teşekkür ederiz.

Maden ve Hammadde Sektoru

Maden ve Hammade Sektörü

Metal Isleme Sektoru

Metal İşleme Sektörü

Ilac Sektoru

İlaç Sektörü

Dokum Sektoru

Döküm Sektörü

Kimya Sektoru

Kimya Sektörü

Tarim Sektoru

Tarım Sektörü

Kumlama Sektoru

Kumlama Sektörü

Havacilik Sektoru

Havacılık Sektörü