Dökümhane Toz Toplama

Dökümhane Toz Toplama

Dökümhane Toz Toplama

DÖKÜMHANE TOZ TOPLAMA

Bunkar Makina olarak 1986 yılından beri dökümhane toz toplama alanında, müşterilerimize kaliteli hizmetler vermekteyiz. Uzun yıllardır var olan tecrübemiz sayesinde dökümhane toz toplama sistemleri denilince ilk akla gelen firmalardan biri olmaktayız. Dökümhane uygulamasının tüm aşamalarında uzman ekibimiz ve yetkin kadromuzla, müşterilerimize teknik şartname hazırlamadan filtrelerin imalat ve montaj aşamalarına kadar tüm süreç boyunca yardımcı olmaktayız. Ayrıca satış sonrası bakım, kullanım desteği gibi tüm acil durumlarda da uzman saha ekiplerimiz her zaman yanınızda olmaktadır.

Dökümhane toz toplama sistemleri, havalandırma sistemleri gibi işlemlerin doğru yapılması gerekmektedir. Özellikle endüstriyel alanlarda sıklıkla ihtiyaç duyulan bu uygulamalar, üretim tesislerinin verimliliğinin artmasında, çalışanların sağlığının korunmasında ve çevre kirliliği bakımından önem taşımaktadır. Üretim alanlarının doğru uygulamalar kullanılarak havalandırılması, dökümhane toz toplama işlemlerinin işinin ehli uzman firmalar tarafından yapılması, sağlık ve hava kirliliği açısından son derece önemlidir. Toz toplama işleminin detaylı videosu Instagram hesabımızdaki bu linkten ulaşabilirsiniz.

DÖKÜMHANE TOZ TOPLAMA SİSTEMLERİ

Endüstriyel alanlarda oluşan toz partikülleri, insan sağlığı ve çevre kirliliği açısından büyük bir sorundur. Bu olumsuz durumları ortadan kaldırmak için doğru uygulamaların yapılması gerekmektedir. Dökümhane toz toplama sistemleri; ergitme ocaklarında, reçine bağlı kum hazırlamada, bentonik bağlı kum hazırlamada ve döküm sonrası işlemlerde sıklıkla kullanılmaktadır.

Ergitme Ocaklarından Toz Toplama İşlemleri

Ergitme ocaklarında, yapılan işlemler esnasında ortaya insan sağlığını büyük ölçüde etkileyecek zehirli gazlar açığa çıkmaktadır. Bu zehirli ve zararlı gazların çevreye yayılmadan ortadan kaldırılması ve toplanması son derece önemlidir. Bunkar Makina dökümhane toz toplama sistemleri, her türlü ergitme ocağı ile uyumlu, firmanızın ihtiyaçları için özel olarak tasarlanmış, yüksek enerji verimliliği ve bakım maliyeti düşük toz toplama üniteleri tasarlamaktadır. Bu üniteler sayesinde endüstriyel alanlarda meydana gelen tozlardan daha hızlı bir şekilde kurtulabilir, çevreye verilen zararlardan büyük ölçüde korunabilirsiniz.

Döner fırınlar, sfero işlem istasyonları ve indiksiyon ocakları gibi alanlarda bu tür uygulamalar kullanılmaktadır. İndiksiyon ocaklarında ortaya çıkan toz ve dumandan kurtulmak için yapılan işlem her türlü ortamda çalışabilecek şekilde üretilmiş olan davlumbazlar aracılığıyla, yükleme, ergitme, bekleme, yüzeyden sıyırma ve filtreye gönderme işlemidir. Sfero işlem sırasında ortaya çıkan toz partikülleri de yine davlumbazlar aracılığı ile toplanmaktadır.

Reçine Bağlı Kum Hazırlamada Toz Toplama Sistemleri

Bu toz toplama sistemlerinde uygulanan işlemler son derece önemlidir. Kum soğutma ve ayırma, silolar, kalıp bozma, thermal kum reklamasyonu, ısı geri kazanımlı hol havalandırması aşamalarında uygun davlumbazlar aracılığıyla ve kapamalar yardımıyla toplanan toz partiküllerinin ve dumanın filtrelenmesi işlemleri uygulanmaktadır. Bu işlemler uzman ekibimiz aracılığı ile doğru bir şekilde yapılmaktadır. Çevre ve iş güvenliği her sektör için önemli bir konudur. Bu sebepten dolayı müşterilerimizin beklentilerine en iyi şekilde karşılık vermekteyiz. Kalitesi yüksek özel tasarımlar ile her zaman müşterilerimize en iyi hizmetleri sunmaktayız.

Bentonit Bağlı Kum Hazırlamada Toz Toplama Sistemleri

Dökümhane toz toplama işlemlerinin uygulandığı endüstriyel alanlarda farklı özel tasarımlarımız ile hem insan sağlığını korumada hem de çevre kirliliğini önlemede oldukça titiz çalışmaktayız. Bentonit bağlı kum hazırlamada toz toplama işlemleri uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Konveyör taşıma, poligon elek, salınımlı konveyör taşıma, kovalı elevatör, topak kırıcılar, manyetik seperatörler, silolar, daha önce kullanılmış kum bunkerleri, kum soğutucu, mixer ve kalıp bozma uygulamaları sırasında açığa çıkan toz ve duman son derece zararlıdır. Bu ortaya çıkan toz ve dumanı uygun davlumbazlar ve kapamalar sayesinde topladıktan sonra Bunkar Makina marka filtreler ile filtrelemekteyiz. Bu filtreleme işlemi sonrası müşterinin isteğine göre toplanan toz partikülleri ya atmosfere atılmaktadır ya da ısı geri kazanım cihazları ile iç ortama geri verilmektedir.

dökümhane toz toplama

Döküm Sonrası İşlemlerde Toz Toplama İşlemleri

Dökümhane toz toplama işlemleri doğru firmalar tarafından uygulandığında ortaya hiçbir olumsuz durum çıkmamaktadır. CNC, taşlama işlemi gibi döküm sonrası işlem uygulamalarında en uygun ekipmanları ve toz toplama ünitesini seçerek endüstriyel faaliyet gösteren tüm fabrikaların hem insan sağlığına hem de çevreye zarar vermesini engelliyor ve verimliliği maksimum seviyeye çıkarıyoruz. Dökümhane toz toplamada yapılan tüm işlemler dikkatli bir şekilde uygulanmalıdır.

Firmamız içerisinde bulunan uzman mühendislerimiz, olabilecek en düşük hava debisi değerlerini oluşturmak için fabrikanıza özel tasarlanan proje üzerinde ayrıntılı bir şekilde çalışmaktadır. Düşük hava debisi, düşük yatırım ve düşük maliyet demek olduğu için Bunkar Makina uzman mühendisleri ve ekibi sizler için en doğru ve en ekonomik çözümleri sunmaktadır.

bunkar makinabunkar makina iletişimbunkar makina kurumsalısı imalattoz toplamatoz toplama sistemleritorbalı filtrejet pulse filtrekartuş filtreradyal fanendüstriyel toz toplamatoz toplama kafesitoz tutucu filtre kafesifiltre kafesidökümhane toz toplamabunkar makina mapsimalat sanayiblogsulu filtrejet pulse torbalı filtre

Önerilen Haberler