Toz Toplama Sistemleri

Toz Toplama Sistemleri

Toz Toplama Sistemleri

Toz Toplama Sistemleri

Bunkar makina olarak toz toplama imalatında lider firmayız. Jet pulse tipi torbalı filtreler toz yoğunluğu yüksek olan, üretim esnasında ortaya çıkan, tozun ve dumanın hava emişi ile çalışma ortamından alınarak filtre edilmesini sağlayan çevreci makine ekipmanlarının başında gelir. Kaynaktan fan yardımı ve tesisat aracılığı ile emilen tozlu hava Jet Pulse Filtreleme ünitesine girer.

Burada önemli olan tozu kaynağından  ve uygun hızlarda boru tesisatı ile filtreleme ünitesine taşımaktır. Hızı yavaşlatılan toz prosese göre seçilen torba tipi filtrelerde tutulur. Torba filtrelerinin ömrünü uzatabilmek için sisteme özel hız kesici ekipmanlar korumalıdır. Düşük hızda torbalara gelen toz , torbaları yıpratmayacağı gibi torbaların da ömrünü uzatır. Kirlenen torbalar zaman kontrol ünitesinde bağlı Valflerin 6-7 bar havayı torbaların içerisine anlık üflemesiyle temizlenir.

toz toplama sistemleri

Toz Toplama Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Torbalar kafes ve venturilere bağlı olduğu için düşme veya patlama yapmazlar. Şoklama vasıtası ile düşen toz partikülleri filtrenin alt kısmında bulunan bunkere düşer. İsteğe bağlı olarak toz operatör veya otomatik olarak bigbaglere boşaltılır. Temizleme öncesi ve sonrası fan tozdan etkilenmez ve emisyon ölçüm standartlarındaki temiz havayı atmosfere atmış olur.

Jet Pulse Torbalı Filtreler hakkında daha detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz. Jet pulse torbalı filtrenin kullanım alanları aşağıda belirtilmiştir. Toz toplama sistemleri hakkında daha detaylı bilgi için, iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Jet pulse tipi kartuş filtreler toz yoğunluğu yüksek olmayan işletmelere alan kazandırdığı için, Bunkar Makina’yı tercih etmektedirler. Jet Pulse Kartuş Filtreler hakkında daha detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz. Jet pulse kartuş filtrelerin kullanım alanları aşağıda belirtilmiştir. Jet pulse kartuş filtre; toz toplama sektöründe yer almış vazgeçilmez bir üründür.

Önerilen Haberler